Naturalne farby do włosów

Naturalne farby do włosów dostępne online były używane na Wschodzie już od tysięcy lat, czyli o wiele wcześniej niż na Zachodzie, gdzie furorę robią dopiero od początku lat dziewięćdziesiątych. Kobiety w Indiach używały barwników pochodzenia roślinnego, aby wyglądać piękniej, a po latach okazało się, że tradycyjne metody są najzdrowsze i przynoszą najbardziej spektakularne efekty.

Henna – najpopularniejszy naturalny barwnik

Henna to barwnik roślinny produkowany z liści i pędów lawsonii bezbronnej, a jednocześnie jeden z najpopularniejszych barwników naturalnych stosowanych na całym świecie. Naturalny, głęboki i ciemny kolor sprawdza się doskonale w przypadku barwienia rzęs, brwi i włosów. To również jeden z tych barwników, którzy przeczy tezie, że farbowanie włosów negatywnie wpływa na ich kondycję. Mieszanki henny przeznaczonej do koloryzacji włosów bardzo często zawierają również zioła, dzięki którym w trakcie farbowania włos jest mocno odżywiony, a jego struktura wygładzona. W ten sposób naturalna koloryzacja może przynosić efekty nie tylko w postaci pięknego koloru włosów, ale przede wszystkim w postaci zdrowych, nawilżonych i mocnych włosów.

Zioła i białka, czyli podstawa naturalnych farb

Henna pozostaje jednak wyborem dla brunetek i kobiet, które celują raczej w ciemne odcienie brązu. Dla kobiet, które wolą odcienie rudego i blond, rozwiązanie stanowią naturalne farby ziołowe. W recepturach takich farb szkodliwy dla kondycji włosów amoniak, został zastąpiony rozmarynem albo łupinami orzecha włoskiego. Dzięki temu barwnik jest stopniowo uwalniany, a tkanka włosa pozostaje nienaruszona. Aloes sprawia, że włosy są silnie nawilżone, a przez to stają się odporne na przesuszenie podczas silnych upałów. Z kolei ekstrakt z białej brzozy działa kojąco na skórę głowy, podobnie jak często stosowany do produkcji naturalnych farb rabarbar. Wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego równoważy działanie glikolowych substancji aktywujących, a regularne stosowanie takich barwników nie niszczy włosów i nie sprawia, że są słabe i łamliwe.